храм Покрова Божої Матері

Храм Покрова Божої Матері
Настоятель: протоієрей Олег Дзюба
Aдресa: провул. Агрономічний б/н, (мікрорайон Піски)
Iсторiя храму:

    Свято-Покровська парафія заснована в 1997 році на загальних зборах віруючих масиву Піски м. Василькова.

    Але історія Свято-Покровського храму набагато давніша. В м. Василькові між вулицями Луначарського та Юних Комунарів (вище нинішньої Райдержадміністрації) знаходилась Покровська церква. В ХІХ столітті Л. І. Похилевич писав, що Покровська церква дерев`яна та збудована на місці обвітшавшої в 1838р.

    В 30-х роках ХХ століття ця церква була зруйнована, а община с. Піски купила матеріал із зруйнованої церкви та збудувала школу.

    Оскільки жителі Пісок були прихожанами Покровської церкви та на Пісках було збудовано школу з церковного матеріалу, було вирішено відновлювати Покровську церкву на Пісках. На початку липня 1998р. відбулося перше богослужіння в приміщенні старенького приватного будинку, а через півтора року богослужіння стали проводитись в старому приміщенні школи, яка й була збудована з матеріалу Покровської церкви.

    В 2001 році розпочалося будівництво Свято-Покровського храму. В цьому році було зроблено фундамент, який простояв 3 роки.

    В 2003р. богослужіння проводились в приміщенні збудованої каплиці.

    В 2004р. поновилося будівництво храму, та в квітні 2006р. в храмі, який ще добудовувався почали проводити богослужіння.

    В 2006р. було освячено 10 дзвонів, виготовлених для Свято-Покровського храму, найбільший з яких вагою 3 тони.

    На сьогодняшній день всі роботи по будівництву храму завершені, проводиться розпис храму. Роботи по облаштуванню території храму та огорожі майже завершені. Розпочато будівництво будинку, в якому буде розміщено кухню, санвузли, трапезну, бібліотеку, та кімнату репетицій церковного співу. Також планується переобладнання каплиці на 2 поверхи. На 2 поверсі буде розміщено хрестильний храм, на 1-ому поверсі – приміщення для недільної школи.

    Свято-Покровський храм співпрацює з Васильківським Військовим навчальним центром. Там проводяться зустрічі з особовим складом. Настоятель храму також завжди присутній на приведенні до присяги молодого поповнення. Проводиться також соціальна робота. Храм виділяє кошти на денні обіди для 20-30 учнів з малозабезпечених та неблагополучних сімей.