Іванковичі

храм св. ап. Андрія Первозванного храм св. ап. Андрія Первозванного
Настоятель: протоієрей Ростислав Поліщук
Aдресa: вул. Озерна, 11
Tелефон: 067 767 91 94
Розклад Богослужiнь:
У Недiлю та святковi днi:
8:30 - Божествена Лiтургiя
16:00 - Вечiрня Служба (звершується напередоднi)
У Недiлю о 8:00 перед Божественною Лiтургiєю
звершується молебень з акафiстом
Історія Храму в Іванковичах

Як стверджують очевидці, Різдво-Богородицька церква розташовувалася на самому високому місці у центрі села Янковичі, де зараз знаходиться стадіон Іванковичівської загальноосвітньої школи. Висока, дерев’яна церква була великих розмірів, побудована у зруб, зверху оббита дошками, щілини між ними були забиті дерев’яними рейками. Фундамент церкви також був високий - у землі змурований з каменю, на поверхні землі цегляний. У середині храм був пофарбований у білий колір, на стінах і куполі були зображення святих і ангелів. У церкві було багато дерев’яних ікон та церковних книг. На території церкви проводилось захоронення духовних осіб та членів їх сімей. Богослужіння у церкві відбувалося аж до голодних 1932-1933-го років (протягом цих років церква не діяла). З літа 1933 року до церкви почали приходити літні люди, діти, але відправляти службу було нікому (батюшка виїхав із села у 1932 році, його подальша доля невідома).

А восени 1934 року з церкви вже скидали дзвони. Звістка про це швидко облетіла село. Збіглися люди, але підійти близько не наважувалися, і тільки мовчки спостерігали через дорогу, дехто тихо плакав. Біля церкви чергували озброєні наганами та дерев’яними палицями міліціонери. Були присутні і місцеві керівники, які віддавали накази. Знімати дзвони змусили молодих чоловіків та міцних парубків. Ніхто не посмів відмовитися. Того ж дня дзвони насилу погрузили на підводи і обережно відправили до Василькова. З цього часу церкву почали «розтягувати» свої ж місцеві жителі: забирали ікони, церковні книги та інше церковне начиння. Велику кількість ікон забрав до дому доглядач церкви. Пізніше, як стверджує його онука, він передав їх чи до монастиря, чи до якоїсь церкви, але їй не відомо куди саме. А саме приміщення церкви стали використовувати як склад, куди звозили колгоспне зерно, що пильно охоронялося. Перед самою війною у будівлі храму приїжджі кіномеханіки демонстрували дорослим та дітям фільми. В період окупації в церкві деякий час утримувалися німецькі коні.

6 листопада 1943 року близько третьої години дня з боку Круглика у село увійшли радянські танки з червоним прапором. Одразу після визволення, на території сіл Іванковичі та Мархалівка було розгорнуто діяльність підсобного господарства, що займалося вирощуванням ВРХ та свиней для потреб фронту. Спочатку тварин розміщували у сараях жителів сіл, а з 1945 року розпочалося будівництво тваринницьких ферм. Дерево для будівництва заготовляли в навколишніх лісах, але забезпечувати будівельний матеріал у достатньому обсязі не могли через брак сил і транспорту. Тому під кінець літа 1945 року, для завершення будівництва приміщень, голова сільської ради наказала розібрати дерев’яну церкву. Будівлю Храму розібрали і завершили спорудження корівника та конюшні.

Ще в 60-70 роки минулого століття на стінах конюшні через товстий шар пилу можна було розгледіти фрагменти зображень ангелів.

Записано зі слів жителів села – свідків тих подій:
Альохіної Галини Ільківни – 1922 р.н.
Андрущенка Петра Григоровича – 1929 р.н.
Андрущенка Василя Олександровича – 1929 р.н.
Крижопелка Григорія Антоновича – 1924 р.н.
Хабанець Катерини Олексіївни – 1923 р.н.
Ткаченко Григорія Сергійовича.

До строительства нашего храма, местная церковная община ютилась в ветхом домике, где и совершалось постоянно богослужение.

В 2002 году, при покойном ныне председателе сельсовета Кудренко И.С. Было принято решение о строительстве Храма.

27.08.2002 г. по благословению Блаженнейшего Владимира Митрополита Киевского и всея Украины было освещено место под строительство.

8.10.2004 г. было начато строительство Храма. В короткое время, благодаря трудам и заботам Андрея Васильевича Груши и Андрея Петровича Волошина церковь была закончена.

По благословению Блаженнейшего Владимира Митрополита Киевского и всея Украины 26 июня 2007 года настоятелем Храма был назначен иерей Ростислав (Полищук), который до этого нес свое послушание в Свято- Пантелеимоновом женском монастыре в Феофании г. Киева.

14.10.2007 г. на праздник Покрова Божьей Матери была отслужена первая литургия. Ее возглавил протоиерей Андрей(Гоенко), Благочинный Васильковского округа.

13.12.2007 г. с благословения Блаженнейшего Владимира Митроролита Киевского и всея Украины на Храмовый день, ктиторы Андрей Васильевич Груша и Андрей Петрович Волошин были награждены орденами Украинской Православной Церкви, святого Апостола Андрея Первозванного.

С сентября месяца 2011 года при Храме была открыта постоянно действующая воскресная школа для детей и взрослых. Обучение проводят дипломированые специалисты (наши прихожане), имеющие высшее педагогическое и духовное образование. В программе обучения: беседы по истории православия, знакомство с Законом Божиим, занятия по церковному хоровому пению, рукоделию, рисованию.

14.10.2011 г. грамотами Блаженнейшего Владимира Митрополита Киевского и всея Украины были награждены самые активные прихожане.

13.12.2011 г. на Храмовый день, в честь Святого апостола Андрея Первозванного, после Божественной Литургии, состоялся концерт,подготовленный воспитателями и воспитанниками воскресной школы, а также детской музыкальной школой в Иванковичах.

За короткое время вокруг Храма собралась дружная церковная община.

С Божьей помощью, мы планируем в ближайшее время начать достройку церковного комплекса, расширить наш Храм. Будем рады Всем, кто захочет посетить нашу Церковь!

Милости просим!